Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym  Bojanowie k. Śmigla

28 lipca 2024 r.

XVII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za naszych Seniorów, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W czwartek mija 80. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie i o pokój na świecie.

Do środy włącznie nie będzie Mszy Świętych, biuro parafialne będzie nieczynne. W ważnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny: 573 664 123

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 1 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, naszą modlitwę ofiarujemy w intencji powołanych do służby Bożej oraz z prośbą o nowe i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

3. W pierwszy piątek zapraszam na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania do Polanowic od godz. 1630. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W pierwszą sobotę miesiąca sierpnia od godz. 800 tradycyjnie odwiedzę starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – taca na potrzeby naszej diecezji, wymiana tajemnic różańcowych.

6. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Do nabycia dwutygodnik diecezjalny Opiekun.

7. Wszystkim parafianom i szanownym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
19135