Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym  Bojanowie k. Śmigla

25 luty 2024 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Po Mszy Świętej przed kościołem będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieła misyjne i polskich misjonarzy.
  2. W wtorek po Mszy Świętej w Jakubowicach zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką.
  3. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej zrozumieć Jego nieskończoną miłość do każdego z nas. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu w Polanowicach o godz. 1730 po niej Msza Święta. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w czwartek pół godziny przed Mszą św. w Proślicach. Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę Wielkiego Postu po Mszach Świętych.
  4. W bieżącym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w Polanowicach od godz. 1700. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1730 Droga Krzyżowa. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 marca od godz. 800 odwiedzę chorych naszej parafii z Najświętszym Sakramentem.
  5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia Bożego, które jest otwarte dla wszystkich. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Świętą. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 17 marca w V niedzielę Wielkiego Postu i potrwają do wtorku 19 marca.
  6. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Do nabycia Opiekun i Gość Niedzielny.
  7. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.Wszystkim tu zebranym życzę błogosławionej niedzieli i dobrego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Niech Pan nam błogosławi.

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
Twoje IP: 44.210.77.73