Papieskie intencje ogólne na miesiąc czerwiec 2019

Ogólna:za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec najbiedniejszych

II KRUCJATA MODLITWY w Intencji Ojczyzny

O większe zaangażowanie świeckich w życiu Kościoła i społeczeństwa

Żywy Różaniec jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Wspólnota ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Każda "Żywa Róża" składa się z 20 osób, a każda z nich odmawia codziennie przynajmniej jedną tajemnicę różańca. Koniecznie jednak tę, która zostaje powierzona do rozważania i odmawiania raz w miesiącu, przy "zmianie tajemnic". Przy tej zmianie, co miesiąc, wszystkim członkom przydziela się nowe tajemnice do odmawiania, w taki jednak sposób, aby w jednej "Żywej Róży" były każdego dnia odmówione wszystkie tajemnice w sumie dwudziestu. Tak więc, nawet, gdy poszczególni członkowie "Żywej Róży" odmawiają dziennie tylko jedną tajemnicę, to w całej Róży rozważany jest cały różaniec, czyli wszystkie części i tajemnice. Przy dokonywaniu zmian uważamy, żeby co miesiąc każdy uczestnik tej modlitwy miał do rozważenia kolejna tajemnicę.

Bardzo istotne jest również to, że wszyscy członkowie Róży modlą się w tej samej intencji, która jest również zmieniana co miesiąc.

Takie zasady obowiązują przy organizowaniu "Żywych Róż" na całym świecie.

Zachęcamy wszystkich, którzy modlą się na różańcu, aby poszerzyli szeregi Żywego Różańca w naszej Parafii. Pomóżcie w systematycznej modlitwie różańcowej. To tylko jedna cząstka dziennie. Każdy chętny może przyjść na comiesięczne spotkania "Żywego Różańca" i tam zgłosić swój akces. Pójdźmy za wezwaniem Matki Bożej z Fatimy i przykładem św. Jana Pawła II.

W naszej parafii działa kilka kół różańca świętego:

-róża Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zelatorka Janina Sikora), róża Matki Bożej Różańcowej (zelatorka Maria Urbańska), róża imienia Maryi (zelatorka Beata Bieniaszewska), róża imienia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (zelator Krzysztof Morawiec) róża Matki Bożej Częstochowskiej (zelatorka Wiesława Solnica), róża Matki Bożej Anielskiej (zelatorka Maria Zalejska), róża świętej Klary (zelatorka Wiesława Gil) w Polanowicach

-róża Matki Bożej Bolesnej (zelatorka Henryka Ciesielska), róża imienia Maryi (zelator pan Suda), róża imienia Archanioła Gabriela (zelatorka pani Brząkała), róża świętej Anny (zelatorka pani Sabik) w Prośliach

-Róża świętej Bożej Rodzicielki (zelatorka Teresa Sattler), róża Matki Bożej Czestochowskiej (zelator Józef Wesołowski) w Jakubowicach

-róża Matki Bożej Gromnicznej (zelatorka Joanna Kołodziej), róża Wszystkich Świętych (zelatorka Stefania Kądziela) i róża (zelatorka Helena Kisiel)

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
Twoje IP: 3.85.63.190
Czas serwera: 2024-03-19 12:11:38

Imieniny

Dzisiaj jest dzień: 19 Marzec 2024    |    Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek