WNIEBOWSTĄPIENIE PAŚKIE                                                              24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
  2. 5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. W tym dniu przeżywać będziemy odpust parafialny w Polanowicach
  3. Na budowę kościoła p.w. św. Jana Pawła II w Kaliszu zebrano i  przekazano 500 zł
  4. Dziękuję mieszkańcom Jakubowic za ofiarę na kościół
  5. Dzień Matki (26 maja)