Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym  Bojanowie k. Śmigla

17 marca 2024 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. W tym tygodniu Droga krzyżowa w Jakubowicach w czwartek o godz. 1630, w piątek w Polanowicach o godz. 1730.
  2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Od dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Msze Św. z naukami w poniedziałek i wtorek w Jakubowicach o godz. 1600, w Proślicach o godz. 1700, w Polanowicach o godz. 1800,   na które serdecznie zapraszam.  Ofiary złożone w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą jako nasza wdzięczność dla ojca rekolekcjonisty.
  3. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła powszechnego i naszej kaliskiej diecezji. Tego dnia, pragniemy się modlić, by nasz Patron wypraszał nam moc błogosławieństwa Bożego.
  4. W środę zapraszam na spotkanie Akcję katolicką
  5. Spowiedź Wielkopostna w naszej Parafii będzie w sobotę 23 marca od godz. 1000 we wszystkich Kościołach.
  6. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu – Wielkiego Tygodnia. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego Mesjasza do Świętego Miasta.
  7. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Dzisiaj do nabycia Gość Niedzielny.
  8. W kruchcie kościoła możemy składać ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. W minionym tygodniu do domu Ojca odeszła śp. Teresa Cichosz, pochodząca z naszej parafii, lat 75 i śp. Krystyna Planquette z Polanowic, lat 78. Wieczny odpoczynek… Pogrzeb śp. Krystyny w poniedziałek 18 marca o godz. 1400 w Polanowicach.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli, błogosławionego tygodnia i owocnie przeżytego czasu Rekolekcji Parafialnych i Wielkiego Postu. Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
Twoje IP: 54.221.159.188