Archiwa | Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym  Bojanowie k. Śmigla

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Modlimy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni, a także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi.
  2. W poniedziałek po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Akcje Katolicką do Jakubowic
  3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w Jakubowicach o godz.1700, w Polanowicach o godz.1800, w Proślicach o godz. 1900. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich.
  4. W bieżącym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 1730 w Polanowicach.
  5. W najbliższą sobotę odwiedziny chorych od godz. 830. Rozpocznę od Brun, Jakubowic, Proślic i zakończenie w Polanowicach.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lutego – wymiana tajemnic różańcowych.Taca przeznaczona na potrzeby naszej kaliskiej diecezji. Przed Kościołem zbiórka do puszek  na wparcie zakonów klauzurowych naszej diecezji.
  7. Nasza parafia w tym roku przystąpiła do programu Caritas – FEAD. Pomoc skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód miesięczny nie przekracza: 1707,20 zł – na osobę samotnie gospodarującą; 1320 zł – osobę w rodzinie. Osoby zainteresowane proszę o pobranie zaświadczeń o swoich dochodach z MOPSU i dostarczenie do mnie do 15 marca 2023r.
  8. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej. Do nabycia dzisiaj Diecezjalny Opiekun, oraz Mały i Duży Gość Niedzielny.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
                         Solenizantom i jubilatom życzę wielu łask Bożych.

Zeszły tydzień
Zeszły miesiąc
Od początku
Twoje IP: 3.235.186.94